Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

Čierna HoraNajobľúbenejšie destinácie

Bar
Staré mesto v Starom Bare leží na úpätí Rumije v malebnom krasovom území nazývanom Barské pole a leží priamo oproti talianskemu mestu Bari. Známe letovisko Sutomore je vzdialené od Baru len 5 km. Na okraji moderného mesta Bar začína pláž s dĺžkou cez 2 km s drobnými okruhliakmi a pozvoľným vstupom do vody. Bar je cez more previazané s celým Mediteranom a svetom. Bar je prekrásne "biele" mesto s 21-tisícmi obyvateľmi. Skladá sa zo starého a nového mesta. Rozprestierajú sa pod pohorím Rumija na brehu mora. Jedno z najstarších sídel na pobreží - Stari Bar je od zálivu vzdialený asi 5 km. Bar je zaujímavý tou skutočnosťou, že existuje pravidelné lodné trajektové spojenie s Talianskom Bar - Bari.

Bečiči

Budva

Herceg Novi

Petrovac
Krásne mestečko Petrovac na mori (pôvodne Castellastva) pochádza z obdobia 12. storočia a nachádza sa cca 9 km juhovýchodne od polostrova Sv. Štefan. Mestečko je obklopené hustými olivovými hájmi a borovými lesmi a leží v piesčitom zálive, nad ktorým sa týči tvrdza premenená v moderný nočný bar Castello. Výhľad na more obohacujú dva ostrovy - vzdialenejší Katič a bližší Sveta Nedelja s pozostatkami votívneho kostolíka. Príjemná atmosféra tohto mestečka je daná vysokým počtom slnečných dní v roku a bohatou ponukou kultúrneho využitia.

Sutomore
Leží v barskej riviére. Táto slnečná riviéra je dlhá 46 km a rozprestiera sa na nej 9 km piesočných a okruhliakových pláží. Sutomore patrí medzi najobľúbenejšie letoviská. Je schúlené v "materskom objatí" hôr Rumije, obklopené citrusovými a olivovými hájmi, vzdialené asi 50 km južne od Tivatu a 30 km južne od Budvy. Preslávila ho 1300 m dlhá sutomorská piesčito okruhliaková pláž. Južná časť sutomorskej pláže je zakončená výbežkom Ratac s torzom benediktínskeho kláštora a s kamenitou mini nudaplážou. Na severe je pláž ohraničená návrším Golo Brdo s pozostatkami tureckej pevnosti Haj - Nehaj na kopci vysokom 232 m, na ktorý sa môžete vydať taktiež Vy. Odtiaľ je nádherný výhľad na zalesnený veniec hôr, chrániaci Sutomore pred vnútrozemskými drsnejšími vplyvmi.

Svätý Štefan
Ostrov Svätý Štefan dostal názov podľa svojej dominanty, kostola sv. Štefana. Pôvodnú rybársku osadu založil v 15. storočí na ostrove rod Paštrovičov (podľa ktorých sa nazýva i hora tiahnuca sa pobrežím od Bečići až po Buljaricu). Medzi rokmi 1955 až 1957 bola osada prebudovaná v prepychové letovisko. Ostrov, na ktorom sa slnili Liz Taylor, Sophia Loren, Claudia Schiffer, Carlo Ponti, Klaus Kinski a Sylvester Stalone ešte nikoho nesklamala. Je perlou nielen Jadranu, ale celého Stredozemného mora. Toto miesto vyhľadávajú najnáročnejší a najmajetnejší klienti z celého sveta. Jeho najvyššie svetové ocenenie je od medzinárodnej organizácie novinárov FIJET. Zlaté jablko dokazuje, že na tomto ostrovčeku dokážu svojim hosťom splniť všetky priania. Teraz má ostrov charakter turistického mestečka s veľmi príjemnou atmosférou.

Tivat

Ulcinj
Ulcinj je najjužnejším mestom Čiernej Hory a spoločne s Budvou patrí medzi turistické perly Čiernej Hory. Ulcinj je známy historickým jadrom starého mesta a okrem starobylých pamiatok a zachovalej prírody sem návštevníkov lákajú hlavne ideálne podmienky pre pobyt pri mori po celý rok.

Veľká Pláž
Veľká Pláž predstavuje prírodný fenomén krásy a bohatstva. Je vzdialená 5 km od Ulcinje, dlhá je približne 12 km, široká cca 60 m a miestni obyvatelia ju nazývajú "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalite piesku na tejto pláži sú prisudzované liečebné účinky, nakoľko je bohatá na minerály a odporúča sa reumatikom, ako i ďalším chorým osobám. V bezprostrednej blízkosti pláže sa nachádza hotelový komplex so športovými terénmi na futbal, tenis, hádzanú, basketbal a volejbal. Na pláži je možné si vypožičať rôzne športové rekvizity - surf, vodné lyže, vodné šliapacie bicykle alebo môžete prevádzkovať, tu veľmi populárny, vodný rybolov.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk