Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

KeňaNajobľúbenejšie destinácie


Diani Beach

Malindi
Keňské Malindi je rajom bielostných pláží a korálov. Ešte za tmy vyplávavali rybári na svojich drevenných bárkach na more za úlovkom tak ako v dobách dávno minulých. Malebný prístav v keňskom meste Malindi na brehoch Indického oceánu pôsobí ospalým, kľudným dojmom. Jeho história je však dlhá a pomerne dramatická. Už v roku 1498 tu pristál moreplavec Vasco de Gama so svojou flotilou na ceste do Indie. Portugalci boli vľúdne privítaní od kráľa, a tak bolo uzavreté budúce spojenectvo s mocnými kolonizátormi, pre ktorých sa stal prístav na viac ako sto rokov centrom všetkých aktovít na východoafrickom pobreží. Slávnu minulosť pripomína biely stĺp Vasca de Gamy vypínajúci sa na skalisku neďaleko móla, portugalský cintorín a malý kostolík. Dnes je Malindi obľúbeným miestom milovníkov piesočnatých pláží, priezračného mora, afrického slnka a vodných športov. Najväčším lákadlom sú neďaleké korálové útesy v morských národných parkoch Malindi a Watamu. Pre potápačov sa pod vodnou hladinou otvára neskutočný podmorský raj s hejnami rôznofarebných druhov rýb a korálov. Pre pozorovanie korálových útesov sú prispôsobené špeciálne lode s presklenným dnom. Úchvatný pohľad ponúkajú odkryté útesy pri odlive. Vtedy tu vznikajú osamotené jazierka, v ktorých je možné z blízka pozorovať uväznené ryby, rozličné druhy krabov, hviezdovky, chobotnice, rôzne ulitníky a škľabky alebo murény z hlbokých jaskýň. Pre športových rybárov je ešte lákavejšia plavba na otvorené more, pri ktorej môžu v Indickom oceáne vlastnoručne zdolať možno svoj najväčší úlovok.

Mombasa

Watamu
Asi 24 km južne do Malindi sa nachádza malé plážové letovisko Watamu s vlastným morským národným parkom. Korálové útesy sú tu omnoho kúzelnejšie než v Malindi a viditeľnosť pod vodou nie je v období dažďov ovplyvnená bahnom, ktoré prináša rieka Galana.

Morský národný park Watamu
V tejto oblasti pobrežia Watamu bol vyhlásený národný park a zakázaný rybolov. Nájdete tu ideálne podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Miestne korálové útesy ovplývajúmi nádhernými farbami a tvarmi a pozorovanie ich obyvateľov je nezabudnuteľným zážitkom. Okrem fantasticky vyfarbených korálových rybiek ale môžete v parku pozorovať aj obrovské kanice alebo delfíny, tí odvážnejší i žraloky. A pokiaľ nepatríte k priaznivcom potápania, môžete pozorovať podmorský svet aspoň presklenným dnom lodi. Jednou z najznámejších osobnosťou, ktorá navštívila toto čarokrásne miesto bol Ernest Hemingway, ktorého prilákal lov veľkých rýb v okolí Malindi a Watamu. Krása afrického pobrežia ho okúzlila a jeho duch akoby tu stále pretrvával.

Vstup do parku stojí cca 5 USD, otvorené je denne.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk