Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

MaltaVšeobecné informácie


Maltské súostrovie, Malta, Gozo a Comino, je miestom pohody, poznania a romantiky v srdci Stredozemného mora, ktoré svojich turistov láka subtropickým podnebím, krištáľovo modrým morom a pohostinnou atmosférou. Od Sicílie je vzdialené iba 100km a od severoafrickej pevniny ho delí približne 300km.

Pobrežie maltských ostrovov je prevažne skalnaté a členité, piesočné pláže sú prevažne v zátokách. Na Malte je najkrásnejšia Golden Bay, ktorá je pieskovitá, na ostrove Gozo je super kúpanie na pláži s červeným pieskom Ramla Bay. Neďaleko odtiaľ je známa jaskyňa Calypso s Cave, kde podľa povesti žila krásna nymfa Kalypso, ktorá zviedla bájneho Odyssea.

K hlavným magnetom ostrovov patrí vysoko kvalitné potápanie, ktoré umožňujú skalnaté brehy s krišťáľovo priezračnou vodou s bohatou faunou a flórou a celá rada podmorských jaskýň.

Na Malte ale nenájdete iba krásne kúpanie a pláže, ale tiež mnoho historických zaujímavostí ovplyvnených rôznymi národmi a kultúrami. Zachovali sa tu zvyšky niekoľkých chrámov, ktoré sú považované za najstaršie na svete. Nachádzajú sa v Hagar Qim a Mnjadre na južnom pobreží Malty. Pozostatky patricijských domov, zvyšky kúpeľov a akvaduktov pochádzajú z rímskej doby. Miestny rozvoj a kultúra boli veľmi ovplyvnené príchodom Maltézskych rytierov-Johanitov. Dedičstvom po britskom osídlení je prítomnosť červených telefónnych búdiek, jazda automobilom po ľavej strane a znalosť a schopnosť dohovoriť sa anglicky takmer všetkých Malťanov.

Ostrovy sú malé, všetky atrakcie i pláže sú ľahko dostupné miestnou dopravou, požičaným autom alebo aj na bicykli.


Základné informácie


Ofciálny názov:
Maltská republika (Repubblika ta´Malta, Republic of Malta)

Hlavné mesto:
Valletta (9 210 obyv.) obyvateľov)

Štátne zriadenie:
parlamentná republika

Rozloha:

Náboženstvo:
93 % rímsko-katolícke, 7 % protestanti...

Úradný jazyk:
maltčina (jediná semitská reč, ktorá používa latinku, obohatenú o niekoľko písmen, vyvinula sa z reči Féničanov, ovplyvnená bola arabčinov a románskymi jazykmi). Druhým oficiálnym jazykom je angličtina, rovnako rozšírená je taliančina

Časový posun:
zodpovedá SEČ i v letnom období

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk