Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

Spojené arabské emirátyNajobľúbenejšie destinácie


Abu Dhabi
Za dobrého svetla vyzerá mesto Abu Dhabi z diaľky ako fatamorgána vďaka svojim trblietajúcim sa minaretom, vežiam a dómom. Ak sa priblížite, uvidíte žiarivé biele mešity, presklené kancelárie a vysoko položené byty utopené v zeleni. Abu Dhabi, hlavné mesto Spojených arabských emirátov a centrum naftárskeho priemyslu, však nie je prelud. Všetky veľké hotely ponúkajú výbornú kuchyňu, komfortne vybavené izby alebo apartmány. Väčšina z nich má k dispozícii telocvične, kurty na tenis a squash, bazény, nočné kluby a diskotéky. Tie hotely, ktoré sú situované v blízkosti pláží, ponúkajú najrôznejšie vodné aktivity ako napr. windsurfing, vodné lyžovanie, jachting a rybárčenie. Nočný život ponúka zábavu takmer pre všetkých.

Ajman
Ajman je najmenší zo všetkých siedmych emirátov. Nachádza sa severne od emirátov Shajah a sú tu najväčšie lodenice na stavbu lodí nazývaných "Dhows". Menšie kľudné mestečko ponúka posedenie v reštauráciách, možnosť nákupu v obchodoch alebo na trhoch, pechádzky uparvenými parkami a odpočinok na dlhých piesočných plážach.

Dubaj
Mesto Dubaj má v dnešnej dobe niečo okolo 1 miliónu obyvateľov. Dubaj je rozdelený umelo vytvorenou riekou na dve čsti. V centre mesta je Dubajský záliv neustále križovaný malými loďkami a trajektami. Záliv bol a stále je vzrušujúcim miestom, kde po celé generácie kvitne obchod a preprava tovaru. Výhodou pre návštevníkov je možnosť lacného nákupu predovšetkým látok, elektroniky a zlata. To však nie je hlavný dovod, prečo sa turisti rozhodujú pre Dubaj, nazývaný tiež "Paríž arabského sveta". Dubai je mestom nielen obchodu, ale i športu. Moderná špičková infraštruktúra športovísk, vášeň miestnych obyvateľov pre hry všetkého druhu, kapitálové zázemie, atraktívne ubytovacie zariadenia, nádherné pláže a krásne more. To všetko je natoľko atraktívnym lákadlom i pre najslávnejšie hviezdy športu, že sa Dubaj stále častejšie stáva dejiskom najzaujíavejších turnajov a súťažá, športových sústredení a kondičných zájazdov popredných svetových klubov. Dubaj je samozrejme i mestom športu pre amatérov - miestne golfové ihriská sú vyhlásené po celom svete.

Fujairah

Ras Al Khaimah
Je jedným z najkúzelnejších Emirátov vzdialený 100 km od Dubaja. V blízkosti sa nachádzajú zelené zavlažované nížiny, hory, púšť, oázy a kilometre krásnych piesočnatých pláží pri azúrovo priezračnom mori.

Sharjah
Emirát, ktorý na sverozápade susedí s Dubajom, láka veľkým množstvo atrakcií ako napríklad obrovskou umelo vytvorenou lagúnou, skvelými plážami a veľkým množstvom trhovísk. Atovky malých obchodov majú širokú ponuku ručných výrobkov, kobercov, starožitností, elektroniky, zlata, striebra a drahých kameňov. Vo vnútrozemí tohoto emirátu leží oáza Dhaid, dlholeté poľnohospodárske centrum tejto oblasti. V blízkej Milaja môžete vidieť archeologické vykopávky z 3. storočia nášho letopočtu, ktoré dokazujú čulý obchodný ruch, torý tu vládol už pred storočiami.

Umm Al Quwain

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk