Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

JordánskoNajobľúbenejšie destinácie


Akaba
Neveľké, ale napriek tomu vyhlásené turistické letovisko a prístav v najsevernejšej časti Červeného mora. Mesto bolo od staroveku významným prístavom na obchodnej ceste spojujúcej Afriku s Ďalekým východom. Možete tu obdivovať nádherný podmorský život, niekoľko kilometrov od centra mesta sa nachádza Královské stredisko potápania, ktoré disponuje vlstnou plážou a prvotriednymi zariadeniami s najmodernejšou výbavou. Využiť je tu možné i služby skúsených inštruktorov, pod ktorých vedením možete absolvovať kurz potápania alebo jedinečné podmorské safari. Spenený príboj vyzýva k surfingu, alebo výletu na vodných skútroch alebo motorových člnoch. Mesto je preslávené rovnako svojou pohostinosťou a najmä typickými kaviarňami a reštauráciami, ktoré ponúkajú tradičné arabské jedlá pripravované z rýb a darov mora. Za zmienku ale stoja i historické pamiatky, medzi ktorými vyniká mamelucká pevnosť, Saldínov hrad alebo pozostatky starobylého mesta Ayla zo skorého islámskeho obdobia. Väčšina hotelov sa nachádza v strede mesta, odkiaľ sa možete dostať prechádzkou na pláž na mestskú pláž.Pláže ssú lemované palmami a kryštálové more sem láka každoročne veľké množstvo turistov. Pláž: piesčitá s okrúhliakmi Šport a zábava: fitness, sauna, vírivka, masáže, bazény, vodné športy, potápanie.

Ammán
Jordánska metropola je malebné kozmopolitné mesto rozkladajúce sa na siemych pahorkoch, v grécko - rímskom období známe pod menom Philadelphia. Mesto si stále uchováva spojenie s minulosťou trdíciami, viditeĽné najmä vo štvrti Starý Ammán. Niektoré z archeologických nálezísk tu odkrývajú pamiatky staré až 5000 rokov, nájdeme tu rovnako upomienky na rímsku nadvládu (honosné fórum, Herkulesov chrám a predovšetkým amfiteáter s hľadiskom pre 6000 divákov), kostoly z byzantského obdobia alebo monumentálna citadela s ummajovskou mešitou. V Ammáne možete navštívíť početné múzeá, z ktorýck k najvýznamnejším patrí Jordánske archeologické múzeum, v ktorom je možné vidieť okrem iného i zbierku slávnych Kumarských zvitkov, Jordánske etnografické múzeum a Múzeum ľudových tradícií s bohatýámi zbierkami predmetov miestneho folklóru alebo Jordánsku národnú galériu ponúkajúcu expozíciu, v ktorej sú zastúpení najvýznamnejší jordánsky a arabský výtvarníci súčastnosti. Snáď každý turista rád navštívy tradičné trhovisko, aby sa nabažil farebného orientálneho koloritu.

Mŕtve more
Pätdesiatpäť kilometrov od Amánu sa nachádza Mŕtve more je najhlbšou priehlbinou na svete. Kvôli veľmi suchej a teplej klíme rýchlo vysychá a dnes je už len cez 400 m pod úrovňou mora. Vďaka vysokej koncentrácii soli a minerálov je voda taká hustá, že sa v nej nedá plávať. Ako bahno, tak i soľ z tohto mora sa využíva na liečebné i kozmetické účely, využívalo sa už v staroveku. Liečiť sa sem chodí množstvo pacientov s kožnými ochoreniami. Napriek tomu jordánske pobrežie Mŕtveho mora vyniká kľudom, nedotknutými plážami a takmer pannenskou krajinou, ponúka súčastne úplne pohodlie a služby na najvyššej úrovni. Pláž: piesočnatá s hrubým pieskom Šport a zábava: fitness, sauna, vírivka, masáže, kúpele, bazény, tenisové kurty.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk