Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

TalianskoNajobľúbenejšie destinácie


Adriatická riviéra
Oblasť turisticky veľmi obľúbená. Desiatky kilometrov rozľahlých piesočnatých pláží s pozvolným vstupom do mora, stále klimatické podmienky, množstvo antických a stedovekých pamiatok uspokojí záujemcov o kľudný rodinný odpočinok i milovníkov aktívnej dovolenky.

Alta Badia

Alta Valtellina

Aprica

Apulská oblasť (taliansky Puglia)/Gargano
Oblasť Apulie sa tiahne od "ostrohy" (polostrov Gargáno)až po "podpätok" talianskej topánky (polostrov Salento). Miestne kryštáľovo priezračné more je považované za najkrajšie v Európe. Nie je náhoda, že sa väčšina letovisiek, najmä v oblasti Salenta, teší medzinárodnému ohodnoteniu Bandiera Blu - modrá vlajka, ktorá znamená najčistejšie more Talianska. Apulia je často nazývaná regiónom dvoch morí, pretože navýchode je obmývaná Jadranským a na západe Jónským morom, ktoré je preslávené svojimi liečebnými účinkami.

Arabba/Marmolada

Benátská riviéra

Bibione
Najznámejšie a najnavštevovanejšie letovisko severného Jadranu. Letovisko povestné svojimi rušnými ulicami plnými obchodov diskotékami a nákupnými centrami. Ale i turista, ktorý hľadá kľud tu nájde svoje miesto - píniové háje pozdĺž mora. Ideálne na strávenie dovolenky pre rodiny s deťmi, na plážach sú volne prístupné preliezačky a malé kolotoče, na obchodných triedach najroznejšie atrakcie a kúsok od centra potom predovšetkým všetkými vyhľadávaný Lunapark. Pláž piesčitá.

Bormio

Bormio/San Colombano
Nadmorská výška areálu: 1225 - 3012m Prevýšenie: 1787 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 4 km čiernych - 58 km červených - 18 km modrých - 39 km bežeckých Vleky, lanovky: - 3 kabínové lanovky - 9 sedačkových lanoviek - 12 vlekov - prepravná kapacita 31900 osob.

Capri

Cervinia/Zermatt
Nadmorská výška areálu: 1524 3883 m Prevýšenie: 2359 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 81 km čiernych - 233 km červených - 81 km modrých - 16 km bežeckých Vleky, lanovky: - 23 kabínkové lanovky - 24 sedačkových lanoviek - prepravná kapacita 89500 osob.

Civetta
Civetta je najväčšou lyžiarskou oblasťou VENETA. Naprogramované zariadenia na umelé zasnežovanie garantujú 70 km zjazdoviek od decembra do Veľkej noci pre všetkých lyžiarov, od začiatočníkov až po pokročilých. Patria rovnako do skupiny DOLOMITI SUPERSKI a je možné v rámci tohoto skipasu lyžovať v Cortina d´Ampezzo (cca 30 km), ARABA (cca 15 km), FLACADE - TRE VALLI(13 km), kde možete využiť miestny skibus, ktorý prepojuje strediská TRE VALLI, CIVETTA a MARMOLADA. Nadmorská výška areálu: 979 - 2100 m Prevýšenie: 1121 m Dĺžka lyžiarských tratí: - 5 km čiernych - 39 km červených - 32 km modrých - 40 km bežeckých Vleky,lanovky: - 2 kabínkové lanovky - 12 sedačkových lanoviek - 11 vlekov - prepravná kapacita 34600 osob.

Comacchio

Cortina d´Ampezzo
Nadmorská výška areálu: 864 - 3243 m

Prevýšenie:
2379 m

Dĺžka lyžiarskych tratí:/b>
- 10 km čiernych/> - 40 km červených
- 84 km modrých
- 138 km bežeckých

Vleky, lanovky:
- 6 kabinové lanovky
- 29 sedačkových lanoviek
- 11 vlekov
- prepravná kapacita 60800 osob/hod

Dolomiti Brenta

Dolomiti Superski

Elba
Hlavné mesto Portoferraio. Ostrov zahalený do vone éterických olejov, obmývaný vlnami Ligurského mora, raj pre geológov a milovníkov minerálov a polodrahokamov, neopísateľné porasty kaktusov aloe, oleandrov, figovníkov, eukalyptusov a iného teplomilného rastlinstva, vlhká klíma, malebné mestečká, výborné domáce vína, azúrové more to všetko Vám ponúka ostrov Elba. Je to najväčší ostrov Toskánskeho súostrovia a je vzdialený len 10 km od talianskeho pobrežia. Nenechajte si ujsť výlet do múzea Villa dei Mulini nanámestí Piazzala Napoleone. Nad majákom Forte Stella stojí pevnosť založená 1548 a dostavaná za Napoleona. Medzi ďalšie zaujímavé miesta Elby patria napr.: akvárium v hoteli M2 v Marina di Capanne (1019 m) a večerná prehliadka typického toskánskeho mestečka súzkymi uličkami Capoliveri. Je tu raj pre potápačov, okrem podmorskej fauny a flóry tu možete nájsť potopené vraky lodí.

Emilia Romagna

Eraclea Mare
Krásna príroda, pobrežia lemovaného dlhými píniovými hájmi, pláže so zlatavým pieskom - to je jedno z najmodernejších letovisiek severného Talianska, ktoré si ale zároveň zachováva kľud a pohodu malých milých miest.

Florencia

Folgaria
Malebné horské mestečko Folgaeria je situované v predhorí talianských Dolomitov medzi mestami Trento a Roverto, necelých 15km od dialnice. Toto stredisko je finančne velmi prijateľné v porovnaní počtu km lyžiarskych tratí a ponúkaných služieb. Lákadlom je tiež návšteva centra Folgarie plného obchodíkov a kaviarní. V blízkom okolí sa nachádzajú lyžiarske centrá Francolino, Fondo Piccolo, Serrada, Lavarone, Fondo Grande, ktoré sú prepojené skibusmi. Zjazdové trate sú vhodné ako pre začiatočníkov, tak i pre skúsených lyžiarov - doporučujeme i rodinám s malými deťmi, ktoré nestrávia celý deň lyžovaním, keďže Folgaeia je ideálny počiatočný bod pre výlety do okolitej prírody. Nezabúda sa ani na bežkárov, na ktorých v okolí čakajú 3 areály s 80 km bielych stop (PASSO COE¨ Nadmorská výška areálu: 1180 - 1852 m Prevýšenie: 672 m Dĺžka lyžiarských tratí: - 3 km čiernych - 35 km červených - 84 km modrých Vleky, lanovky: - 17 sedačkových lanoviek - 19 vlekov -prepravná kapacita 415000 osob/hod.

Gargano
Tento pozdĺžny región tvorí, ako už ktosi adekvátne vyjadril podpätok a ostrohy talianskej čižmy. Oblasť bola osídlená už pred 300 000 rokmi a vždy bola doležitou bránou na Východ - teda oblasťou žičiacou obchodu. Určite sa tu neobchodovalo len s olivovým olejom, ktorého je Apúlia najväčší európsky dodavateľ. Najznámejšou časťou tejto oblasti je zrejme polostrov Gargano. Pre turistov je tu prichystaných veľa ubytovacích kapacít, piesočnaté pláže, i trasy Národným parkom. V žiadnom inom talianskom regióne sa nekoná toľko slávností, procesií a karnevalov, Snáď každá dedinka má vlastného patróna a tak je na oslavy dostatok príležotstí. Originálne, typické práve pre apulijský región, sú trulli. Tieto biele domčeky s kuželovižými strechami nájdete v okolí miest Alberobello a Locorotondo. K návšteve ďalej doporučujeme: Foggia, Gallipoli, Lecce, Ostuni, Otranto.

Ischia
Ischia je nejznámější a největší ostrov v Neapolském zálivu. Ostrov, který patří do oblasti Kampánie je vulkanického původu, nejvyšší vrchol tvoří Epomeo - několik desetiletí nečinná sopka, avšak s pozůstatky termální aktivity. Ischias se pyšní největší koncentrací termálních vodních pramenů v Evropě - více než 100 horkých a studených léčivých. Tento ostrov je velmi vyhledávaný turisty, ať už pro svou krásu, pohodu, tak i pro turisty, kteří si sem jezdí léčit bolesti páteře, lupénku, revmatické a astmatické potíže a gynekologické onemocnění. Snad každý hotel se může pochlubit alespoň jedním termálním bazénem. Na tomto ostrově téměř kruhového tvaru neznají zimu, je to ostrov slunce, pláže a překrásné přírody. Ostrov je rozdělen do šesti obcí – Ischia Porto a Ponte, Casamicciola Terme, Lecco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano.

Korutany

Jadranská Riviéra

Kalábria
Hornatý región tvoriaci špičku čižmy ponúka turistom tri národné parky, mnoho kultúrnych pamiatok a tiež malebné pobrežie s mnohými kamennými vežami. Tento systém strážnych veží nechal španielsky vicekráľ vybudovať,pretože Kalábria musela často čeliť pirátskym nájazdom. Ani v neskoršom období sa regiónu nevyhli katastrófy - kvôli moru, zemetraseniu, pirátom a hospodárskej kríze pribúdali vzbury a vzniklo zbojníctvo. V priebehu 19. - 20. storočia odchádza tretina obyvateľstva do zahraničia. Kalábria je typickým predstaviteľom chudobných juhotalianskych regiónov nazývaných Mezzogiorno. Vďaka málo ropzvinutému priemyslu však môže návštevníkom ponúknuť krásnu, zachovanú prírodu a čisté more. Na návštevu ďalej doporučujeme Crotonem Gerace, Locri, Rosano, Regio, Calabria, Sibari, Stilo, Tropea.

Kampánia
Kampánia je skvelým miestom na dovolenku, pretože snáď každý si tu nájde niečo pre seba. Pre milovníkov histórie je tu pripravená prehliadka architektúry a umenia antických amfiteátrov, cez románske, gotické a barokové kostoly či paláce až po moderní presklené pasáže. Ak chcete poznávať prírodné skvosty, môžete navštíviť množstvo prírodných parkov alebo najväčšie lákadlo oblasti - Vesuv. Ak máte silný žalúdok (čaká vás množstvo zatáčiek), môžete absolvovať jazdu pozdĺž krásneho Amalfinského pobrežia. po všetkých týchto výletoch potom môžete odpočívať na krásnych piesočnatých plážach s množstvom barov a reštaurácií. Na návštevu ďalej odporúčame Neapol, Pozzuoli, Benevento, Pompeje, sorrento, Amalfi, Paestum, ostrov Capri a Ischia.

Lago di Garda
Lago di Garda zasahuje do troch talianskych regiónov Lombardie, Veneto a Friuli. Vyrába sa tu olivový olej, citrusové sirupy a víno. Táto oblasť sa rýchlo stala obľúbeným cieľom športovcov: priaznivý južný vietor sem láka predovšetkým vyznavačov windsurfingu a skalné steny zasa horolezcov. Nájdete tu však tiež historické budovy alebo zábavný park. Na návštevu odporúčame: Malcesine, Riva del garda, Sirmione, Trento.

Langobardsko

Lazio
Lazio je kraj medzi Apeninami a Tyrhénským morom. Oblasť, kde nájdeme hory, sopečné jezerá, rokliny, olivové háje i vinice. Kraj dostal názov podľa kmeňa Latínov, ktorí tu žili pred rozkvetom Ríma. Lazio ponúka nielen bohaté archeologické náleziská, ale i v zime možnosť lyžovania a v lete možnosť vodných radovániek, v jazere Bracciano, Bolsena a Albano a v prímorských letoviskách ako npr.: Terracina, Sperlonga, Gaeta. Tato pamiatkami posiata oblasť pripomína najslávnejšie talianske obdobie. prejavujú sa tu tiež pozostatky vulkanickej činnosti a to početnými, horúcimi minerálnymi žriedlami okolo Tivoli, Viterba a Fiuggi. Najdôležitejším prístavom je tu Civiltavecchia, odkiaľodplávavajú trajekty na Saardíniu. Tipy na výlet: vedľa najslávnejšieho Ríma, ktorý dává na obdiv ranne kresťanské až moderné výtvory architektúry (napr. Koloseum, Pantheon, Forum Romanum alebo moderné " Štvorcové Koloseum" - Palazzo della Civilt del LAvoro atd.!, môžeme ešte navštíviť mestá plné histórie, ku ktorým bezosporu patria Tuscania, Montefiascone, Bomarzo sa svojimi hrozivými kamennými príšerami v Sarco Bosco, Tarquina a jej archeologické múzeum alebo Montecassino, kde sa nachádza najstarší benediktínsky kláštor v Európe.

Lido Adriano
Malé letovisko v blízkosti Ravenny. Krásný aquapark, piesčité pláže, zábavné parky v okolí, z ktorých najznámější je predovšetkým Mirabilandia, ktorému sa niekedy hovorí taliansky Disneyland, tým všetkým sa pýši letovisko Lido Adriano.

Lido Degli Scacchi

Lido di Jesolo

Lignano

Ligúrska riviéra

Livigno
Nadmorská výška areálu: 1809 - 2798 m Prevýšenie: 989 m Dĺžka lyžiarskych tratí: 10 km čiernych 75 km červených 28 km modrých 40 km bežeckých Vleky, lanovky: 3 kabínkové lanovky - 15 sedačkových lanoviek - 14 vlekov - prepravná kapacita 47 100 osôb

Lombardia

Madonna di Campiglio
Nadmorská výška areálu: 1513 - 2504 m Prevýšenie: 991 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 6 km čiernych - 21 km červených - 32 km modrých - 54 km bežeckých Vleky, lanovky: - 5 kabinkových lanoviek - 12 sedačkových lanoviek - 5 vlekov - prepravná kapacita 33200 osôb

Marche/Abruzzo
Je to hornatý kraj, ktorý vie privodiť tú najúžasnejšiu romantickú atmosféru. Najväčšími klenotmi Marche sú stredoveké mestá Urbio a Ascoli Piceno. Urbio - rodisko najznámejších maliarov Piera della Francesa, Raffaela Santiho či staviteľa Bramanteho, ktoré vás okúzli najmä spleťou stredovekých, renesančných uličiek a vojvodským palácom, ktorý sa týči nad mestom. Ascoli Piceno, ktoré dostalo meno podľa pôvodného kmeňa Piceánov, láka najmä stredovekými pamiatkami. Loreto sa pýši svojím chrámom Santa Casa, ktorý sa podľa povesti sám vzniesol zo Svätej zeme a anjeli ho preniesli do píniového hája južne od mesta Ancona. Santa Casa spoločne s bazilikou, na ktorej výstavbe sa podieľalo niekoľko svetoznámych architektov, patrí k najrenomovanejším v regióne. K najväčším jaskyniam v Európe patrí 18 km dlhý jaskynný komplex Frasassi, vyhĺbený riekou Sentino. Prístupný je asi 1 km týchto nádherných priestorov, z ktorých najvyšši Grotta del Vento meria 240 m. Vo zvlnenom vnútrozemí je rozstrúsené množstvo ďalších mestečiek a turistami doposiaľ neobjavených dediniek. Medzi najkrajšie sa radí San Leon s impozantnou pevnosťou. Zelené kopce sa na západe zdvíhajú do majestátneho pohoria Monti Sibillini. Sibillini.

Marilleva/Folgarida
Nadmorská výška areálu: 932 - 2234 m Prevýšenie: 1302 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 5 km čiernych - 17 km červených - 15 km modrých - 26 km bežeckých Vleky, lanovky: - 5 kabínkových lanoviek - 14 sedačkových lanoviek - 5 vlekov - prepravná kapacita 33300 osôb/hod.

Paganella
Nadmorská výška areálu: 1028 - 2125 m Prevýšenie: 1097 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 1 km čiernych - 23 km červených - 7 km modrých - 12 km bežeckých Vleky, lanovky: - 3 kabínkové lanovky - 14 sedačkových lano¨viek - 3 vleky - prepravná kapacita 25800 osôb.

Palmová Riviéra
Palmová riviéra je jednou z najkrajších oblastí Talianska s najväčšou koncentráciou paliem v Európe. Rozkladá sa na Adriatickom pobreží v okolí mesta San Benedetto, cca 100 km južne od Ancony. Miestne piesočnaté pláže s jemným pieskom, pozvolným vstupom do mora a najčistejším morom v celej oblasti lákajú na príjemný odpočinok pod palmami. Oblasť ponúka mnoho príležitostí na výlety do prírody, národného parku, i na ostrovy Tremiti, alebo za pamiatkami a nákupami(Assisi, Rím, Loreto, San Marino). Počas sezóny je možné navštíviť aquapark.

Passo Tonale

Pejo/Cogolo

Penia, Campitello

Piancavallo

Ponte di Legno

Pragelato

Rím

Rimini
Význačné prímorské kúpele na brehu mora v juhovýchodnom cípe Pádskej nížiny, asi 50 km od Raveny, ďakujú za svoju slávu takmer 20 km dlhým piesočnatým plážam, ktoré dostaly priliehavé meno Slnečná riviéra. Mesto samo sa chváli historickými stavebnými pamiatkami, pripomínajúcimi, že bolo významnou križovatkou antických ciest. Sú tu i stredoveké stavby, medzi nimi vyniká kostol sv. Františka. Severovýchodná kúpeľná časť mesta má množstvo hotelov, penziónov a víl, reštaurácií, kaviarní a obchodov. Pri výletoch do okolia je najviac navštevovaný 25 km vzdialený horský štát San Marino s preslávenou skalnou pevnosťou, ale i Rravenna s antickými a stredovekými pamiatkami.

Riviéra del Conero

Romagna
Hlavním městem je Bologna. Tento region se skládá ze dvou částí, původně to byly dva papežské státy. Je zde velká římská vojenská sinice Via Emilia postavená roku 187 př.Kr. Tipy pro výlet: Ravenna, Rimini, Ferrara, Parma, Modena, opatství Pomposa, San Leo a samostatná republika San Marino jejíž opevněné hrady na skalních útesech ční daleko do kraje.

San Martino
Nadmorská výška areálu: 1379 - 2654 m Prevýšenie: 1275 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 10 km čiernych - 27 km červených - 22km modrých Vleky, lanovky: - 3 kabinové lanovky - 14 sedačkových lanoviek - 6 vlekov prepravná kapacita 31200 osôb

Santa Caterina
Nadmorská výška areálu: 1722 - 2887 m Prevýšenie:1165 m Dĺžka lyžiarskych traaatí: - 5 km čiernych - 27 km červených - 1 km modrých - 18 km bežeckých Vleky, alnovky: - 2 kabinkové lanovky - 2 sedačkové lanovky - 5 vlekov - prepravná kapacita 13 500 ôosob

Sappada
Lyžiarsky areál Sappada sa rozkladá približne 50 km západným smerom od dialnice Tarvisio - Venezia, na rozhraní dvoch krajov Benátska a Friulli. Toto strediso je známe svojou trdíciou konania rôznych majstrovstiev v lyžiarských disciplínach. Na svoje si tu prídu milovníci bežeckého lyžovania. Lyžiari tu okrem športového vyžitia nájdu i dostatok zábavy a prosrtiedkov na regeneráciu. Sappadaa sa radí skôr k menším lyžiarským strediskám, v rámci skypassu je však možné lyžovať 1 až 2 dni i v Cortine. V roku 1993 prebiehalo v Sappade MS v bežeckých disciplinách a v roku 1999 sa tu konalo MS v biatlone.

Sardínia / Sardegna
Sardíniia, druhý najväčší taliansky ostrov, ktorý sa nachádza západne od Apeninského polostrova a južne od francúzskej Korziky. Ostrov je rozdelený do štyroch správnych oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, ktoré je zároveň hlaným mestom. Ostrov, ako stvorený pre celočročnú dovolenku, láka svojou pannensky nedotknutou prírodou, bohatstvom podmorského života, jedinečnými plážami, ale i atmosférou, ktorú vytvára tradícia sardínskeho ľudu, ktoré siahajú hlboko do histórie a zmes nádherných vôní a farieb miestnej flóry. Sardinia ponúka množstvo pláží, z ktorých je najznámejšia Costa Smeralda (Smaragdové pobrežie) na severovýchode ostrova tiahnuca sa od zálivu Arzachena k zálivu Cugnana. Tipy na výlet: sardinské Nuraghy - megalitické stavby, ktorých nájete na ostrove približne 7000. Na severe Sardinie odporúčame navštíviť súostrovie La Maddalena, rozprávkové údolie Valle della Nuraca, archeologické nálezisko pri Porte Torres alebo prírodnej rezervácii Asinara. Medzi najznámejšie a najnavštvovanejšie mestá na ostorve patrí Nuoro, mesto s jedinečnou zbierkou etnických predmetov šperkov a odevov sardínskeho ľudu, Sassari so zachovalými historickými pamiatkami, Alghero v ktorého okolí sa nacháza prírodná jaskyňa Grotta di Nettuno a Grotta Verde alebo napríklad Cagliari s pamiatkami z rozličných historických období, ako sú starorímsky amfiteáter alebo byzantský kostol San Saturnino.

Sestriere

Sicília
Hlavným mestom je Palermo. Tento ostrov, často nazývaný "Ostrov slnka" má trojuholníkový tvar a obmývajú ho tri moria - Tyrhénske, Stredozemné a Jónske. Ostrov Sicília je rozdelený do deviatich provincií - Agrigento, Caltanisetta, Catnia, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa a Trapani. Je tu hornatá krajina, okrúhliakové, kamenité, ale i piesočnaté pláže. Normanský palác s rímskymi, arabskými a byzantskými slohovými prvakmi, barokové kostoly či nádherná botanická záhrada . tým všetkým as pýši tento ostrov.

Skiaréna Ortlerské Alpy
Nadmorská výška areálu: 1570 - 3250 m Prevýšenie: 1680 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 13 km čiernych - 14 km červených - 22 km modrých - 13 km bežeckých Vleky, lanovky: - 2 kabínkové lanovky - 6 sedačklových lanoiek - 3 vleky - prepravná kapacita 16600 osôb.

Talianske Alpy

Tonale/Ponte di Legno

Toskánsko

Tre Valli
Nadmorská výška areálu: 1190 - 2517 m Prevýšenie: 1327 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 7 km čiernch - 20 km červených - 38 km modrých - 62 km bežeckých Vleky, lanovky: - 3 kabínkové lanovy - 15 sedačkových lanoviek - 6 vlekov - prepravná kapacita 41 200 osôb/hod

Trentino

Val di Fassa e Carezza
Lyžiarsky areál Val di Fassa e Carezza, ležiaci v úplnom centre Dolomitov medzi mohutným horským masívom Gruppo del Sella a najvyššou miestnou horou Marmoladou (3 343 m.n.m), sa po lyžiarskej stránke radí k tomu absolútne najlepšiemu nielen z oblasti Dolomiti Superski, ale i z celého Talianska. Nájdeme tu celý rad malých a väčších lyžiarskych stredisiek, z ktorých zmieniť musíme aspoň stále poloprázdny, napriek tomu však výborný Ciampac, od okolitého sveta skoro odrezané Passo Costalunga a niekoľko i pomerne rozsiahlych skiareálov v okolí Pozza di Fassa. Tým vôbec najzaujímavejším však je pre každého lyžiarského nadšenca svetovo známa Sella Ronda, lyžiarsky okruh obtekajúci už zmieňovaný horský masív a spájajúci v rámci jediného skipasu Val di Fassa e Carezza s takými lyžiarskými gigantami, akými sú Arabba, Val Gardena/Alpe di Suisi a Alta Badia. Skiareál Val di Fassa e Carezza je na Sella Ronde napojený kabínkovými lanovkami Pecol z Canzei a Col Rodella z Campitella di Fassa a tak sa odtiaľto každý lyžiar veľmi ľahk dostane do miest kde sa pred ním otvorí doslova nepreberný výber zjazdoviek všetkých náročností, počínajúc tými menej náročnými v Alta Badii až po tie najnáročnejšie závodnév Arabbe a Val Gardene. V našom Krátkom výpočte lyžiarskych možností však nesmieme zabudnúť ani na doslova " adrenalinové" skialpinistické trasy z Sass Pordoi (2 950 m.n.m.) a v rámci skipasu Dolomiti Superski sprístupnený skiareál na Marmolade, mieste, ktoré by si nemal nechať ujsť žiadny vyznavač zjazdového lyžovania. Nadmorská výška areálu: 1320 - 2945 m Prevýšenie: 1625 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 7 km čiernych - 93 km červených - 24 km modrých - 50 km bežeckých Vleky a lanovky: - 11 kabínkových lanoviek - 26 sedačkových lanoviek - 16 vlekov - prepravná kapacita 79 500 osôb/hod.

Val di Fiemme/Obereggen
Masív Latemaru (2846 m) dominuje jednému z najkrajších údolí v Taliansku, 35 km dlhému, ktorý umožňuje pestrý rad možností lyžiarskeho vyžitia. Lyžiarska húpačka pod Latemarom, raj Snowboardistov Alpe Cermis, úchvatné Passo Rolle alebo vysokohorský útulný areálik v priesmyku Oclini. Tradičné juhotirolské prostredie ponúka možnosti ako pre náročných a pokročilých lyžiarov, tak i pre deti. Výborné terény s rozmanitou expozíciou, vždy skvele upravené, istota snehu, ktorú zaistí rozsiahly systém snehových diel a viac ako 300 slnečných dní v roku sú jedinečnou propagáciou Val di Fiemme. Ako sa tam dostanete: dialnica Insbruck - Bolzano, 16 km za Bolzanom v Ora - Egna, odbočka vľavo, odtiaľ 23 km do Cavalese, ďalšie 4 km do Tesera, 7 km do Pampeagna a 10 km do Predazza. Celkom asi 760 km. Lyžiarske terény všetkých náročností v správnom pomere pre každého, od začiatočníkov a malých detí až po tých najpokročilejších lyžiarov. V priemere snáď najmodernejšie prepravné zariadenia v Taliansku dokonale napĺňajú motto " menej času na lanovke, viac času na zjazdovke" možnosť kombinovaných skipasov s Dolomiti Superski pre tých, ktorí chcú pokoriť nielen Sella Rondu, dosažiteľnú autom z Predazza behom 20 minút Bazén, korčuľovanie, nočné lyžovanie i skibusová preprava už v rámci platnosti skipasu Abnormálna ponuka pre vyznavačov bielej stopy predkladá nielen Marcialong, 70 km dlhý nedzinárodný diľkový beh konajúci sa poslednú januárovú nedeľu, ale tento rok i MS v severských disciplínach len 705 km od Prahy a 760 km od Brna a okrem posledných 26 km stále po diaľnici viac ako príjemné ceny Nadmorská výška areálu: 860 - 2415 m Prevýšenie: 1555 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 18 km čiernych - 50 km červených - 42 km modrých - 150 km bežecdkých Vleky, lanovky: - 7 kanínkových lanoviek - 27 sedačkových lanoviek - 11vlekov - prepravná kapacita 72 100 osôb/hod.

Val di Sole

Val Gardena
Nadmorská výška areálu: 1060 - 2518 m Prevýšenie: 1458 m Dĺžka lyžiarskych tratí: - 18 km čiernych - 122 km červených - 41 km modrých - 98 km bežeckých Vleky, lanovky: - 9 kabínkových lanoviek - 43 sedačkových lanoviek - 30 vlekov - prepravná kapacita 112000 osôb/hod

Valle d`Aosta
Italské Alpy - Valle d' Aosta

Charakteristika strediska:
nadmorská výška 1524–3883 m n. m.
lyžovánie vo výške 3883 m n. m.
snehové delá ANO
snowboard ANO
zjazdových tratí 200 km
bežeckých tratí 29 km

Valtellina
Italské Alpy - Valtellina

Charakteristika lyžiarského strediska:
nadmorská výška 1180–2309 m n. m.
lyžovánie vo výške 2300 m n. m.
snehové delá ANO
snowboard ANO
zjazdových tratí 33 km
bežeckých tratí 15 km

Veneto
Veneto je jedným z najnavštevovanejších talianskych regiónov, nájdete tu stopy kultúry etruskej, gréckej a rímskej, stavby v štýle románskej a renesančnej či gotickej architektúry. Zo severu sem zasahujú Dolomity, preto môžete navštíviť vyhlásené horské lyžiarske strediská bez toho aby ste prekročili hranice regiónu Veneto. Tipy na výlet: Benátky, Bassano del Grappa, Conegliano, Cortina d´Ampezzo, Marostica, jazero Midurina, Padova, Treviso, Verona, Vicenza.

Via Lattea/Sestriere

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk