Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

Kanárske ostrovyNajobľúbenejšie destinácie


El Hierro
Ostrov s veľmi rozmanitou krajinou zo zvrásnenej lávy, tropickými plodinami, borovicovými a vavrínovými lesmi a príkrymi stráňami. Je to tiché miesto pre kľudné objavovanie. Prechádzky a rozpravy s jeho jedinečnými i srdečnými ľuďmi. Celkom určite navštívte hlavné mesto Valvadere alebo archeologické nálezisko na El Tagoro. Uvoľnite sa v kúpeľpoch Sabinoza a nenechajte si ujsť možnosť poznať jedinečný jalovcový les.

Fuerteventura
Tento ostrov leží zo všetkých Kanárskych ostrovov najbližšie k Africkému kontinentu. Na severe sa rozkladajú na ploche zhruba 20 km² piesočné duny, ktoré sú nesporne najväčšou atrakciou na ostrove. Ostrov je lemovaný dlhýmipiesočnatými plážami s jemným bielym pieskom a krištáľovou vodou. Zemepisná šírka, totožná s Floridou, a vplyv pasátov zaručujú ostrovu optimálnu klímu, prší tu len zriedkakedy - väčšinou svieti slnko. Vďaka klimatickým podmienkam je na Fuerteventure najoblúbenejším športom windsurfing.

Gran Canaria
Gran Canaria sa stal najživším a najnavštevovanejším z Kanárskych ostrovov. Teplotné rozdiely behom roku sú zanedbateľné. Na tomto ostrove je mnoho rozličných krajín. Je tu možné objaviť rastliny skoro všetkých vegetačných pásiem od vresovca stromového, cez palmy, mandle až po horské borovice. Celkovo je tu možné vidieť 1700 rastlinných druhov, z ktorých 500 s vyskytuje práve iba natýchto ostrovoch. Medzi hlavné atrakcie ostrova patria obrovské piesočné duny, kde možu turisti absolvovať prechádzku na ťavách. Prístavy na Gran Canarii sú ohraničené obrovskými vlnolamami, ktoré chránia kotviace lode i pevninu pred rozbúreným oceánom. Vnútrozemie je zalesnené so zelenými vahmi vrcholkov hor. Sever ostrova je porastený kanárskymi borovicami a banánovníkovými plantážami.

La Gomera
Ostrov La Gomera je obľúbený pre svoje magické kúzlo a je jeden z najľahšie navštíviteľných ostrovov z trojice menších. Je veľmi ľahko dostupný z Tenerife. Loďou sa sem môžetet dopraviť už za 30 minút. Z mnohých miest na Tenerife sú organizované pravidelné výlety, ktoré Vám zajistia kompletnú dopravu na Gomeru, Gomere a spôť k Vášmu hotelu. Pre návštevu na Gomere sa teplejšie oblečte, pretože je tu vždy o pár stupníkov menej, než na Tenerife. more tu posunulo brehy a erózia formovala hory a rokliny. na ostrove je noho vulkanických útesov, roklín a príkrych svahov. Skvostom ostrova sa stal národný park Garajonay.

La Palma

Lanzarote
Krajina ostrova Lanzarote je tvorená vulkánom s Ohnivými horami Montas del Fuego. Ojedinelý ráz krajiny tvoria zuhoľnatelé údolia a nekonečné množstvo kuželov, ktoré pôsobia dojmom mesačnej krajiny. Národný park Timanfaya je jedinečný svojou krajinou.

Tenerife
Tenerife je nazývaný ostrovom večnej jari. Pre svoju rozmanitú členitosť býva tiež označovaný za miniatúrny kontinent, lebo rozkvitnutý a zelený ssever je veľmi odlišný od suchého polopúštneho juhu ostrova. Uprostred ostrova sa týči vulkán Pico de Teide, ktorý je najvyššou horou celého Španielsa. jeho vrchol meria 3 717 m, stal sa symbolom súostrovia a je príčinou existencie rôznych klimatických pásiem na ostrove. Až do neskorej jari je na vrcholku tejto hory sneh. Národný park de las Caňadas sa nachádza na úpätí hory Teide. Rozkladá sa na ploche 135 km²a je v Španielsku najväčší svojho druh. Až do výšky 2000 metrov vedie cesta lemovaná borovicami. Oblasť Region des Circo de las CaŇadas sa vyznačuje rôznofarebnou lávou a zaujímavými sklanými formáciami. V národnom parku sa vyskytuje 45 rastlinných druhov, u ktorých máte jedinečnú možnosť vidieť ich práve tu, napríklad ružovej žeruchy a fialky, kvitnúce i vo výške 3200 metrov.
 

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk