Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

Kanárske ostrovyVšeobecné informácie


Napriek tomu, že sú všetky ostrovy tvorené spoločným geologickým základom, svojím charakterom sa celkom odlišujú. Sú cieľom mnohých turistov predovšetkým pre svoju teplú klímu, nádherné pláže a exotické prostredie. Keďže na Kanárskych ostrovoch je možné kúpať sa v mori po celý rok, prichádza sem veľké množstvo Európanov, aby tu mohli stráviť romantickú dovolenku pri mori. Teplota neklesne pod 18 C ani počas januára. Jediné čo môže znemožniť kúpanie v mori sú vysoké vlny, nebezpečné prúdy či prudký príboj. Pobrežie lemujú nádherné pláže s jemným pieskom. Polovica z nich je pokrytá zlatým alebo bielym pieskom (napr Playa Blanca, Playa Doada a Playa del Educto na Lanzarote a Playa Baca, Playas del Cotillo nebo Costa Calma na Fuerteventua).
Ostatné pláže pokrýva piesok červený - lávový.
Obľúbenou turistickou atrakciou a zároveň netradičným spôsobom cestovania na Kanárskych ostrovoch sa stala jazda na ťavách, akési safari, pri ktorom je možné prežiť ako dobrodružstvo, tak i romantické chvíle.
Klasickým dopravným prostriedkom, ktorý možno použiť k cestovaniu po ostrovoch je bicykel. Turistika na bicykli sa stala veľmi praktickou, atraktívnou a lacnou. Turisti sú v podstate nezávislí na ostatných dopravných prostriedkoch, čo sa týka jednotlivých ostrovov. Typickým športom na Kanárskych ostrovoch je windsurfing.
Vzhľadom k priaznivým poveternostným podmienkam za týmto špotrom prichádza čím ďalej viac ľudí. Kanárske ostrovy ponúkajú rovnako možnosť usporiadať golfový turnaj, alebo si behom dovolenky len tak zahrať.


Základné informácie


Ofciálny názov:
Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)

Hlavné mesto:
Las Palmas

Štátne zriadenie:
konštitučná monarchia (Španielsko)

Rozloha:

Náboženstvo:
Na Kanárskych ostrovoch, rovnako ako v Španielsku, nemá žiadny druh náboženstva štátny charakter, preto sú akceptované všetky druhy náboženského vyznania. Štát udržuje spoluprácu s cirkvou katolíckou, ktorá medzi obyvateľstvom prevláda.

Úradný jazyk:
španielčina, zmes španielčiny a juhoamerických vplyvov

Časový posun:
- 1 hodina

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk