Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

TureckoNajobľúbenejšie destinácie


Alanya
Mesto s dávnou históriou bolo založené už v 3 storočí pred našim letopočtom. V rímskych dobách bolo v celom Stredomorí známou pirátskou pevnosťou. Mohutná pevnosť týčiaca sa nad niekdajším sídlom pirátov poskytuje zo svojich bášt pohľad na prekrásnu Kleopatrinu pláž. V tejto oblasti s výnimkou Kleopatrinej pláže sa pod vodou vyskytujú skalnaté výbežky, na ktoré je treba pri vstupe do vody dať pozor. Pulzujúce letovisko je obklopené banánovými plantážami a pestrými ulicami s radom obchodov, reštaurácií a kaviarní. Transfer z letiska trvá 110 – 170 minút.

Antalya
Významná metropola Tureckej riviéry s medzinárodným letiskom a veľkým prístavom je najkrajším letoviskom na tureckom pobreží. Bola založená v polovici 2. storočia p. n. l. a medzi jej najznámejšie pamiatky patrí symbol mesta Yivli Minare alebo flautový minaret, ktorý má tvar píšťal. Vedľa minaretu stojí mešita, pôvodný byzantský kostol zo 14.storočia a zrúcanina školy koránu. V starej časti mesta nájdete známu Hadrianovu bránu. Prežite pravú vôňu orientu, ktorú vám sprostredkuje atmosféra typických bazárov Starého mesta, kde môžete výhodne nakúpiť ručne tkané koberce, zlaté šperky, rybie reštaurácie alebo prechádzka po preslávených plážach.

Belek
Nové stredisko tvorené prevažne honosnými luxusnými hotelovými komplexmi vyrástlo priamo na brehu mnohokilometrovej piesčitej pláže. Na pobreží rastú pínie a palmy, v okolí sú olivové a citrusové plantáže. Oblasť je chránená pohorím Taurus, v blízkosti sa nachádza staré mesto Aspendos. Spojenie s ostatnými strediskami umožňujú lacné taxíky jazdiace priamo od hotelov. Transfer z letiska v Antalyi trvá asi 50 minút.

Bodrum
Na členitom polostrove, ktorý vybieha do Egejského mora smerom ku gréckemu ostrovu Kos, leží mesto Bodrum. Pre svoj kozmopolitný ráz býva nazývané ako „turecké Saint – Tropez“ a pre kombináciu Orientu s európskou modernou je vyhľadávané i umelcami. V meste, ktoré je rodiskom historika Herodota, je mnoho pamiatok, k najvyhľadávanejším patrí miesto posledného oddychu kráľa Mausola – Mauzóleum, ktoré patrí k siedmim divom sveta. Centrum mesta s elegantnou promenádou je plné obchodov, reštaurácií, barov a kaviarní.

Egejská Riviéra
Táto časť tureckého pobrežia je od viacej známej Tureckej riviéry vonkoncom odlišná. Rozprestierajú sa tu nádherné pláže s množstvom zelene, tiež malebné zátoky s tyrkysovo priezračným morom a horské masívy v pozadí. V azúrovej lagúne Ölüdeniz sa nachádza bez sporu najfotografovanejšia pláž na svete, ktorá má tvar jazyka. Celá oblasť je akousi križovatkou kultúr, čo jej návštevníkom umožňuje pobyt u mora kombinovať s výletmi k antickým pamiatkam ako napr. skalným hrobkám v Tlosu alebo prírodným úkazom Malej Ázie, trebárs na známu pláž Iztuzu, kam svoje vajíčka kladie ohrozený druh korytnačiek - kareta obyčajná. Výhodná poloha Egejskej riviéry poskytuje možnosť vyraziť na neďaleké grécke ostrovy, napríklad Rhodos.

Fethiye
Pôvodné rybárske mestečko obklopené horami, má nádherné piesočné pláže a more s krištáľovo priezračnou vodou. Mesto sa pôvodne menovalo Telmessos a bolo jedným z najväčších miest najstaršej civilizácie na Anatolii. Zvlášť preslávená bola jeho veštiareň. Najväčšou zaujímavosťou sú hrobky z rokov 550-350 p. n. l. , ktoré sa nachádzajú v skalnej stene nad mestom. Poloha mesta je ideálna pre návštevy historických pamätihodností, ktoré sú v okolí. Centrum Fethiye je vystavané okolo prístavu, okolie je obklopené píniovými lesmi, olivovníkmi, myrtou, vavrínmi, platanmi a akáciami.

Icmeler
Toto stredisko sa rozprestiera okolo širokej zátoky lemovanej piesočnou plážou s krásnou panorámou hôr a zelenými hájmi. Icmeler naopak moderné kúpeľné stredisko s množstvom obchodíkov a kaviarničiek či večerných diskoték.

Istanbul
Istanbul... Hlavným dôvodom, pre ktorý sa Istanbul stal veľmi populárnym mestom a kvôli ktorému bolo vedené mnoho vojen, je predovšetkým jeho geografická poloha... Juh omýva Stredozemné more, sever Čierne more. Mesto delí prieplav Bospor, západ patrí k Európe a východná časť k Ázii. Istanbul je dnes predovšetkým rušná metropola spájajúca kontinenty, kultúry, náboženstvá, jedno z najväčších obchodných a kultúrnych centier, ktoré je domovom asi 11 miliónov obyvateľov. Vychutnajte si teda chuť Istanbulu! Je to ideálne miesto, ktoré hľadáte! Objavíte bohatú históriu, kultúru, prírodu a obyvateľov... Prechádzajte sa ulicami Byzantského cisárstva, nechajte sa ovievať vánkom medzi mešitami... Istanbul je ťažké popísať, jeho atmosféru totiž musíte prežiť!

Kemer
Pôvodná rybárska dedinka leží na úbočí pohoria Taurus. V jeho okolí sa rozprestiera prírodný Národný park Olympos. Prevažne pláže plné okruhliakov priťahujú turistov svojím nádherným prírodným prostredím a čistou vodou. V centre mesta je jachtársky prístav a promenáda s obchodíkmi, reštauráciami, kaviarňami, barmi, umeleckými galériami a predajňami tradičných výrobkov. Je možné využiť ponuky poznávacích výletov.

Marmaris
Toto stredisko sa rozprestiera okolo širokej zátoky lemovanej piesočnou plážou s krásnou panorámou hôr a zelenými hájmi. Marmaris je typické historické mestečko, ktorého história sa datuje už od 11. storočia, s romantickými uličkami.

Side
Toto populárne centrum dovolenky bývalo v antike jedným z najdôležitejších obchodných stredísk. Zrúcaniny antického mesta, obklopené nádhernými piesočnými plážami, sa rozkladajú na polostrovnom úbočí. Nádhernou pamätihodnosťou je amfiteáter, ktorý bol schopný pojať až 20 tisíc sediacich divákov, v opevnení mesta je zachované množstvo veží. Rozľahlé pláže v okolí mesta Side sa mierne zvažujú do teplej a čistej morskej vody a ponúkajú pestré športové vyžitie (napr. windsurfing, parasailing). Západným smerom od mesta sa pláže tiahnu do vzdialenosti 10 km a smerom na východ sa rozkladajú pod pobrežnou komunikáciou až k mestu Alanya. Kúzelná atmosféra malebného mestečka s antickými pamiatkami a prekrásnymi piesočnými plážami je prísľubom dovolenky plnej príjemných zážitkov. V priľahlých uličkách v centre mesta je veľa obchodov, reštaurácií, barov alebo diskoték. Transfer z letiska trvá cca 60 minút.

Turecká Riviéra
Turecká riviéra sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora medzi mestami Antalya, Side a Alanya. Čo sa turistického ruchu týka, ja najnavštevovanejšou a najobľúbenejšou oblasťou v zemi. Pohorie Taurus, ktoré sa vinie paralelne k pobrežiu Stredozemného mora, ho chráni pred nepriaznivým počasím. Letná sezóna trvá od počiatku mája do konce októbra, počasie je tu stále s teplotami okolo 35°C. Táto časť Stredozemného mora patrí k najteplejším a zároveň najslanším, pobrežie je lemované pásmom piesočných a okruhliakových pláží. Turecká riviéra ponúka možnosť prežitia nádhernej dovolenky pri mori, pritom sa zoznámiť s odlišnou orientálnou kultúrou a prezrieť si rad antických pamiatok.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk