Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

TureckoVšeobecné informácie


Turecko je krajinou dvoch kontinentov – ázijského a európskeho, ktoré sú symbolicky spojené monumentálnym Bosporským mostom v Istanbule. Táto strategická poloha robí z Turecka najvýznamnejšiu krajinu v celom regióne východného Stredomoria a Blízkeho východu. Vnútrozemie Turecka je tvorené rozsiahlou náhornou plošinou Anatólie, ktorá je lemovaná horami. Najvyššou horou je bájny na severovýchode se týčiaci Ararat, ktorý dosahuje výšku 5165 metrov. Okrem Istanbulu je turisticky najatraktívnejším miestom Turecká riviéra, ktorej nádherné a nekonečne dlhé pláže obmýva Stredozemné more a pomerne novo sa vyvíjajúca oblasť Egejskej riviéry, ktorá je tvorená kúzelnými malebnými zátokami obklopenými svahmi s porastom stredomorských pínií.

Turecko nazývané krajinou tajomného orientu, kde sú dva zo siedmych divov sveta : mauzóleum v Halikarnase a Artemidin chrám v Efeze. Je krajinou bohatej histórie s antickými pamiatkami, byzantskými kláštormi, rímskymi mramorovými a helénskymi stĺpmi.

Kde inde môžete vidieť nedotknuté modré more, mestá a dediny obklopené olivovými a citrusovými hájmi, krásne pláže, vodopády a snehom pokryté vrcholky hôr? Slnko tu svieti 300 dní v roku a vďaka príjemným teplotám vzduchu a vody je zaručené kúpanie od marca do novembra.

Návšteva trhovísk a bazárov s orientálnou atmosférou, šálka pravého tureckého čaju alebo iné lahôdky, rovnako ako muezzin, ktorý päťkrát denne zvoláva z minaretu veriacich k modlitbe, je zárukou toho, že vaše zážitky a spomienky zostanú uchované a budete se chcieť do Turecka určite ešte raz vrátiť.


Základné informácie


Ofciálny názov:
Turecká republika

Hlavné mesto:
Ankara

Štátne zriadenie:
demokratická republika

Rozloha:

Náboženstvo:
islam, kresťanstvo

Úradný jazyk:
turečtina, dohovoriť sa dá aj anglicky, nemecky

Časový posun:
+ 1hodina

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk